Marka Paradyż to ponad 27 lata doświadczenia w tworzeniu pięknych produktów o niepowtarzalnym wzornictwie i najwyższej jakości wykonania.

Jesteśmy firmą z polskim kapitałem, w której powstają produkty znajdujące uznanie klientów w Polsce i prawie 40 krajach świata. Na nasz sukces składa się wizja i odważne plany realizowane przez ponad 1700 pracowników zatrudnionych w dwóch przedsiębiorstwach tworzących Grupę Paradyż – Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o.

Tworząc nasze produkty kierujemy się pasją i konsekwencją, która przejawia się zarówno w odniesieniu do procesów produkcyjnych, jak i wzornictwa. Jest to nasza droga do kreowania dobrze postrzeganej marki o rosnącej wartości rynkowej. Kolekcje ze znakiem Paradyża od lat otrzymują najważniejsze nagrody i wyróżnienia branżowe m.in. tytuły „Wielkiej Perły Ceramiki UE”, „Perłę Ceramiki Dystrybutorów”, „Łazienka – Wybór Roku” czy „Jakość Roku”.

Jesteśmy doceniani licznymi nagrodami oraz prestiżowymi wyróżnieniami, które są potwierdzeniem dobrze obranej ścieżki rozwoju. Wśród najważniejszych można wymienić nagrodę „Ambasador Polskiej Gospodarki”, „Filar Polskiej Gospodarki” czy bardzo zaszczytne nominacje do jednego z najważniejszych, polskich wyróżnień – „Nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej” w kategoriach: Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (2012 r.) oraz Zielna Gospodarka (2014 r.)

Na przestrzeni ponad dwudziestu pięciu lat istnienia Grupy Paradyż stworzyliśmy spójny, rozpoznawalny styl. Nasze produkty wyróżnia nowatorstwo wzornicze, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka oferta kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Kładziemy nacisk na nowoczesne technologie – jako pierwszy producent w Polsce wprowadziliśmy na rynek takie produkty jak: szkliwiona płytka mrozoodporna, gres półpolerowany, płytka rektyfikowana, a przede wszystkim płytka zdobiona innowacyjną technologią druku cyfrowego. Nowością w naszej ofercie są wielkoformatowe dekoracje szklane tworzone na specjalne, indywidualne zamówienie klienta.

W procesie produkcji wykorzystujemy najnowocześniejszy park maszynowy znajdujący się w pięciu zakładach produkcyjnych (wszystkie zlokalizowane na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) oraz najbardziej zaawansowane technologie i rygorystyczne procedury kontroli jakości oparte na Polityce Zintegrowanych Systemów Zarządzania, obejmujących System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2004 oraz System Zarządzania BHP wg PN-N 18001 oraz OHSAS 18001:2007.

Inspirują nas motywy, które kreśli sama natura – w grafice drewna, barwach kwiatów czy strukturze kamienia zaklęte jest piękno, które przekładamy na nowe wzory. Inspiruje nas ludzka wyobraźnia – jej nieskończoność i odważne marzenia. Łączymy je z wiedzą i doświadczeniem znakomitych polskich specjalistów, wspomaganych przez uznane włoskie biura projektowe. Dlatego właśnie wzornictwo Paradyża urzeka klientów w prawie 40 krajach.

Naszymi Klientami są wszystkie osoby ceniące piękno, elegancję i doskonałą jakość. Dla nich tworzymy wzory, które pozwalają wyrazić siebie w indywidualny sposób, jednocześnie czyniąc ludzką przestrzeń przyjazną, funkcjonalną i piękną. Sprzyja temu szeroka oferta – od mozaiki do ceramiki wielkiego formatu, – dzięki której produkty Grupy Paradyż znajdują zastosowanie zarówno w mieszkalnictwie indywidualnym, budownictwie przemysłowym, jak i w prestiżowych inwestycjach.
*opis pochodzi ze strony producenta www.paradyz.com