Jak szybko i efektowanie wyposażyć małą łazienkę? Jeżeli oszczędność miejsca jest dla Ciebie priorytetem, a zależy Ci na efektownym funkcjonalnym wyposażeniu łazienki, koniecznie zapoznaj się z kilkoma poradami na temat sprzętów, które warto w niej umieścić. Lista nie jest długa, ale za to bardzo praktyczna i pożyteczna na co dzień.

Misa WC zamiast klasycznego kompaktu

Obecnie coraz popularniejszym wyposażeniem łazienek są misy WC, które zajmują mniej miejsca niż tradycyjne kompakty WC stosowane dawniej. Zaoszczędzone miejsce można wykorzystać np. na bidet. Dodatkowo misy WC prezentują się nowocześnie i są stosunkowo łatwe w montażu. Ich ważnym plusem będzie także to, że sprawiają wrażenie jakby łazienka była… większa. A wszystko dzięki oszczędności przestrzeni!

Umywalka łazienkowa do małego wnętrza

Umywalka nablatowa to ostatnio bardzo modny dodatek, który tworzy wiele ciekawych łazienkowych aranżacji. Jej ważną zaletą jest dość spora głębokość, dzięki której woda nie wylewa się na blat. Taka opcja sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych łazienkach. W przypadku małej przestrzeni warto postawić na ciekawy kształt i przestronne lustro, które optycznie powiększy łazienkę. Umywalka nablatowa może mieć kolor czystej bieli, ale dostępne są również egzemplarze utrzymane w mniej standardowej kolorystyce.

Bidet w małej łazience także może mieć swoje miejsce

Oprócz praktycznych funkcji bidetu, w małych łazienkach zwracają uwagę jego funkcje estetyczne. Dobrze dobrany, zgrabny, mały bidet będzie świetną opcją zwłaszcza, jeżeli Twoimi domownikami są osoby starsze lub niepełnosprawne, choć to urządzenie jest praktyczne także w przypadku innych – pozwala na szybkie odświeżenie się bez konieczności brania prysznica czy kąpieli w wannie. Będzie to więc dobre rozwiązanie dla zabieganych i może skutecznie skrócić poranną kolejkę do łazienki jeżeli zostanie umieszczony w części oddzielnej niż prysznic.