Podłoga drewniana, chociaż czasem jest zastępowana innymi rozwiązaniami, to ciągle należy do tych rodzajów podłóg, jakie są uznawane za estetyczne oraz bardzo wytrzymałe. Wiele osób marzy właśnie o takiej podłodze. Parkiety obecnie przeżywają swoisty rozkwit i wielokrotnie wypierane są poprzez panele podłogowe, takie jak na przykład płytki ceramiczne. W związku z tym, koniecznie musimy wiedzieć, jakie zalety ma podłoga drewniana i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Podłoga drewniana oraz jej naturalność

Prawdziwe drewno ma to do siebie, iż jego nawierzchnia jest nieregularna oraz zróżnicowana kolorystycznie. Ciekawe pręgi, przypadkowe farbowania, łagodne spękania – to właśnie decyduje o atrakcyjności desek. Co interesujące, poprzez stulecia ceniono w podłogach wyjątkowych wygląd – dobrze dobierano drewno oraz unikano wszystkich nieprawidłowości. Teraz tymczasem to różnorodność jest ważna! Taka „niedoskonała” stylistyka dodaje pomieszczeniom stylu oraz sprawia, że są wyjątkowe. Oprócz tego, należałoby pamiętać, iż drewno przez własną strukturę jest antystatyczne i w pełni przyjazne uczuleniowcom.

Bardzo wysoka wytrzymałość, trwałość i możliwość renowacji

Jedną z wielu zalet, jakie ma podłoga drewniana, jest duża odporność na rożne uszkodzenia, takie jak na przykład zadrapania, czy też zagłębienia. Z pewnością lite drewno jest produktem znacznie trwalszym, niż na przykład panele podłogowe zrobione z materiałów drewnopodobnych. Położenie takiej podłogi sprawia, że będziemy mogli nie nią cieszyć przez wiele lat, natomiast dzięki doskonałej wytrzymałości, będzie doskonale się przez ten czas prezentowana, pod warunkiem, iż będzie dobrze zadbana oraz konserwowana.

Podłoga drewniana, to wybór na lata

Z drewnianą podłogą jest trochę tak, jak z eleganckim garniturem zrobionym na miarę. Zawsze wygląda się w nim dobrze, nie ważne, czy garnitur ma rok, dwa lub dwadzieścia lat. Wystarczy go pielęgnować, raz na pewien czas odświeżyć, nic więcej. Na samym początku trzeba za niego sporo zapłacić, jednak po latach już się o tym nie pamięta – zostaje tylko elegancja.

Wyświetlanie 1–12 z 102 wyników

Barlinek Dąb Caramel Grande Limited

244.77
Caramel Grande skomponowana jest z desek szczotkowanych z zaznaczonymi fazą krawędziami, co potęguje wrażenie szlachetnej, tradycyjnej podłogi dębowej. Jako wykończenie zastosowano lakier matowy.

Barlinek Decor Line Dąb Affogato Molti

Dąb Affogato Molti to deska 3-lamelowa. Oryginalny wygląd uzyskano dzięki ciemnemu wybarwieniu i zabiegowi szczotkowania. Drewno zabezpieczono lakierem matowym.

Barlinek Decor Line Dąb Azure Window Molti

Deska Azure Window Molti to produkt 3-lamelowy o ciepłej kolorystyce dębu. Powłoka lakieru matowego nie tylko chroni, ale także podkreśla naturalne cechy drewna.

Barlinek Decor Line Dąb Banana Song Molti

3-lamelowa deska dębowa o kremowym zabarwieniu. Rysunek słojów uwydatniony poprzez szczotkowanie. Podłoga wykończona lakierem matowym.

Barlinek Decor Line Dąb Bianco Molti

Charakterystyczny, jasny kolor drewna uzyskano poprzez wybielenie. Dębowa podłoga Bianco Molti zbudowana jest z desek trzylamelowych, wykończonych matowym lakierem.

Barlinek Decor Line Dąb Brillance Molti

3-lamelowa podłoga dębowa Brillance Molti przypomina wyglądem parkiet. Dominującą cechą produktu jest świetlistość uzyskana poprzez wykończenie lakierem o wysokim połysku.

Barlinek Decor Line Dąb Cappuccino Molti

3-lamelowa podłoga dębowa o delikatnym, kremowo-białym barwieniu. Deski uszlachetnione szczotkowaniem i zabezpieczone lakierem matowym.

Barlinek Decor Line Dąb Honey Molti

3-lamelowa deska Honey Molti dzięki barwieniu tworzy jednorodną powierzchnię. Naturalna struktura drewna podkreślona poprzez szczotkowanie i wykończenie lakierem matowym.

Barlinek Decor Line Dąb Marzipan Muffin Molti

Deski barwione na odcień popielu i pokryte matowym lakierem, o naturalnej strukturze drewna podkreślonej przez szczotkowanie.

Barlinek Decor Line Dąb Sunny Molti

To deska wykończona olejem naturalnym, co sprawia, że podłoga jest jeszcze bardziej przyjemna i ciepła w dotyku, a także „oddycha”, regulując mikroklimat wnętrza.

Barlinek Decor Line Jesion Coffee Molti

Podłodze Coffe Molti charakteru nadaje zabieg szczotkowania. Drewno jesionowe, naturalnie twarde, tutaj dodatkowo zabezpieczono lakierem półmatowym.

Barlinek Decor Line Jesion Glow Molti

Drewno jesionowe cechuje się twardością, sprężystością oraz niezwykłą wytrzymałością. Deska Jesion Glow Molti to produkt 3-lamelowy, wykończony lakierem o wysokim połysku.