Podłoga drewniana, chociaż czasem jest zastępowana innymi rozwiązaniami, to ciągle należy do tych rodzajów podłóg, jakie są uznawane za estetyczne oraz bardzo wytrzymałe. Wiele osób marzy właśnie o takiej podłodze. Parkiety obecnie przeżywają swoisty rozkwit i wielokrotnie wypierane są poprzez panele podłogowe, takie jak na przykład płytki ceramiczne. W związku z tym, koniecznie musimy wiedzieć, jakie zalety ma podłoga drewniana i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Podłoga drewniana oraz jej naturalność

Prawdziwe drewno ma to do siebie, iż jego nawierzchnia jest nieregularna oraz zróżnicowana kolorystycznie. Ciekawe pręgi, przypadkowe farbowania, łagodne spękania – to właśnie decyduje o atrakcyjności desek. Co interesujące, poprzez stulecia ceniono w podłogach wyjątkowych wygląd – dobrze dobierano drewno oraz unikano wszystkich nieprawidłowości. Teraz tymczasem to różnorodność jest ważna! Taka „niedoskonała” stylistyka dodaje pomieszczeniom stylu oraz sprawia, że są wyjątkowe. Oprócz tego, należałoby pamiętać, iż drewno przez własną strukturę jest antystatyczne i w pełni przyjazne uczuleniowcom.

Bardzo wysoka wytrzymałość, trwałość i możliwość renowacji

Jedną z wielu zalet, jakie ma podłoga drewniana, jest duża odporność na rożne uszkodzenia, takie jak na przykład zadrapania, czy też zagłębienia. Z pewnością lite drewno jest produktem znacznie trwalszym, niż na przykład panele podłogowe zrobione z materiałów drewnopodobnych. Położenie takiej podłogi sprawia, że będziemy mogli nie nią cieszyć przez wiele lat, natomiast dzięki doskonałej wytrzymałości, będzie doskonale się przez ten czas prezentowana, pod warunkiem, iż będzie dobrze zadbana oraz konserwowana.

Podłoga drewniana, to wybór na lata

Z drewnianą podłogą jest trochę tak, jak z eleganckim garniturem zrobionym na miarę. Zawsze wygląda się w nim dobrze, nie ważne, czy garnitur ma rok, dwa lub dwadzieścia lat. Wystarczy go pielęgnować, raz na pewien czas odświeżyć, nic więcej. Na samym początku trzeba za niego sporo zapłacić, jednak po latach już się o tym nie pamięta – zostaje tylko elegancja.