Laminowana podłoga to doskonałe rozwiązanie do eleganckiego pomieszczenia. Dobrze dopasowana, zapewnia doskonały wygląd wnętrz i dodaje im nowoczesności. Na rynku dostępny jest duży dobór rodzajów wykładzin podłogowych. Więc, zdecydowanie musimy wiedzieć, czym właściwie jest podłoga laminowana i czy warto się na nią zdecydować?

Czym jest podłoga laminowana?

Laminowane panele podłogowe składają się z paru warstw produktu związanych ze sobą w procesie laminacji. Powłoka wewnętrzna zrobiona jest przeważnie z płyty wiórowej o ogromnej gęstości, zwanej płytą HDF. Powłoka ozdobna zrobiona jest z zadrukowanego papieru, jaki przedstawia drewno, kamień czy odmienny materiał. Modne są natomiast także panele o jednolitym odcieniu czy wzorze. Górna nawierzchnia wzmacniana jest za pomocą wytrzymałej na wycieranie powierzchni zrobionej z tlenku glinu, jaki jest jedną spośród najtwardszych substancji będących w naturze.

Podłoga laminowana i jej właściwości

Zwracając uwagę na właściwości podłogi laminowanej, możemy wymienić panele laminowane pod względem klasy ścieralności. Teraz wytwórcy udzielają aż 6 klas ścieralności paneli: AC1, AC2, AC3, AC4, AC5 i AC6. Okazuje się natomiast, iż w sklepach przeważnie spotkamy panele o klasie ścieralności wynoszącej przynajmniej AC3. To znaczy, iż produkcja niższych klas, jest w tejże chwili nierentowna. Jeśli zależy nam na tymże, aby panele podłogowe miały odpowiednie wartości, do wnętrz o częstym charakterze stosowania, możemy dobrać artykuły z oznaczeniem AC4.

Podłoga laminowana łatwa w konserwacji oraz czyszczeniu

Panele laminowane są czyste oraz higieniczne. Podłoga laminowana potrzebuje rozwiniętych form oczyszczania ani konserwacji, więc łatwo podtrzymać ją w czystości. Starczy codzienne czyszczenie i wycieranie podłogi wilgotnym mopem parę razy w tygodniu. Oraz ostatnia z korzyści – pozostawiona na koniec, jednak niezwykle ważna – prosty montaż. Panele laminowane są gotową podłogą, niewymagającą cyklinowania czy lakierowania, natomiast z ich ułożeniem poradzić sobie może każdy.

Wyświetlanie 1–12 z 70 wyników