Odpływy liniowe

W łazienkach można natrafić na różne rodzaje odpływów, jednym z nich jest odpływ liniowy. Jego zadaniem jest odprowadzanie wody do rur kanalizacyjnych. Na rynku dostępne są różne warianty, które dodatkowo mogą pełnić funkcję dekoracyjną.

Dlaczego warto zdecydować się na odpływ liniowy?

Odpływ liniowy wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim, dzięki niej łazienka staje się elegancka i nowoczesna, a także łatwiejsza do czyszczenia.

Bardzo ważne jest to, że przy wyborze odpływu liniowego nie należy kierować się jego długością. Każdy odpływ będzie odprowadzał wodę w taki sam sposób. Dlatego dobór długości odpływu powinien być po prostu dopasowany do długości płytek. Jeżeli będzie on krótki, to posadzka powinna mieć spady z każdej strony. Jeśli jednak odpływ będzie szerszy to posadzka może być jednospadowa.

Gdzie montuje się odpływ liniowy?

Warto zaznaczyć, że odpływ liniowy można zamontować w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Dobrym miejscem będą okolice ścian, jednak można go także ustawić w środku pomieszczenia. Wszystko zależy od konkretnej aranżacji wnętrza.

Decydując się na montaż odpływu liniowego, należy wziąć pod uwagę jego wysokość, a także głębokość posadzki.

Warto zaznaczyć, że odpływy są zwykle wykonywane ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo wytrzymały materiał, odporny na wilgoć i uszkodzenia. Stal nierdzewna jest także bardzo łatwa do utrzymania w czystości.

Montując odpływ liniowy można także zdecydować się na dowolny rodzaj maskowania. Wybór jest szeroki. Można wybierać maskownice gładkie, w bardzo różnych kolorach, a także z wzorami do zabudowy. Wybór jest zależny od własnych preferencji, a także od cech aranżacji.

Jak wspomniano wcześniej, samo czyszczenie odpływu liniowego nie jest skomplikowane. Najpierw należy zdjąć maskownicę, a następnie można usunąć zalegający brud, za pomocą gąbki i bieżącej wody. Możliwość wyjęcia syfonu, także ułatwia czyszczenie odpływu. Warto zastanowić się nad montażem odpływu liniowego w swojej łazience.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6