Dobrze wyposażoną komfortową łazienkę docenia każdy domownik podczas porannego szykowania się do pracy i szkoły. Jakie trendowe rozwiązania warto wprowadzić do łazienki, aby to pomieszczenie było nie tylko wygodne, ale i estetyczne? Na pierwszym planie sprawdzamy, jakie wanny są obecnie modne i które modele sprawdzają się najlepiej przy różnych stylach łazienek w Warszawie.

Natura to drugie imię modnego wnętrza

Aktualnie prawdziwym hitem na liście trendowych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz jest wielki powrót do natury. Co to oznacza w praktyce? Bardzo modne są obecnie naturalnie wyglądające podłogi drewniane czy duża ilość kwiatów w salonie. Zamiłowanie to takiej stylistyki wchodzi również do łazienek i przejawia się w tym, że trendowe stały się wanny z mineralnego odlewu.

Prostota i minimalizm – wanny wolnostojące

Ważnym elementem w nowoczesnej łazience jest wanna wolnostojąca. Brak zabudowy w postaci płytek sprawia, że wanna staje się bardzo minimalistyczna i prosta, a właśnie o taki efekt chodzi. Zamiłowanie do prostych form i niewymuszona estetyka – to właśnie jest w modzie. Umieszczona w centralnym punkcie łazienki wanna wolnostojąca zwraca na siebie uwagę i świetnie pasuje do stylu etno oraz boho.

A może wanna w kolorze?

Czy wanna zawsze musi być biała? Okazuje się, że nie. Mimo, iż białe modele wanien nadal znakomicie się sprzedają, na rynku sprzętów do łazienek pojawiają się również nieco bardziej szalone opcje w kolorze. Złota wanna będzie idealnie komponować się z czernią, a ostatnio takie połączenie w aranżacjach jest bardzo modne. Ciekawą opcją mogą być również wanny w jasnych, pastelowych kolorach, które dobrze współgrają w stylistyce vintage.

Zaokrąglenia zamiast geometrii

Wygląda na to, że projektanci wnętrz łazienek mają już dość matematycznej geometrii i kierują się w stronę obłości. Wiele z modeli wanien ma zaokrąglone kształty, dzięki którym całe wnętrze może wydawać się na bardziej nowoczesne i przytulne. Ostre kanty nie są już modne, a na dobre wyparły je zaokrąglenia i formy bardziej owalne.