Płytki ceramiczne producentów

logo keraben

Największy wybór płytek w Warszawie

Posiadamy w ofercie Płytki Ceramiczne z Polski, Hiszpanii, Włoch, Niemiec. Dbamy o to aby były to płytki ceramiczne najwyższej jakości, najbardziej uznanych i renomowanych firm. Naszym głównym celem jest od zawsze zadowolenie Klientów. Wierzymy, iż dzięki dbałości o jakość oferowanych przez nas płytek cel ten został osiągnięty. Znajdą Państwo u nas płytki ceramiczne łazienkowe, salonowe, kuchenne, tarasowe, elewacyjne, a także płytki specjalistyczne – spełniające szczegółowe wymagania dotyczące określonych norm i zasad bezpieczeństwa. Cechuje je różnorodność formatów oraz bogata szata kolorystyczna co pozwala dobrać płytki ceramiczne do każdego pomysłu i projektu naszych klientów. Stawiając na pierwszym miejscu jakość dbamy jednocześnie o to, aby płytki ceramiczne przez nas oferowane były w przystępnych cenach. Wszystko po to, aby nasi Klienci mogli stworzyć przestrzeń o jakiej marzą.

Grespania płytki

Idealne płytki do łazienki

Idealne płytki ceramiczne nie są takie same dla każdej łazienki. W zależności od wielkości pomieszczenia oraz preferowanego stylu, płytki do każdej łazienki będą inne. Łazienka w bloku czy też kamienicy, charakteryzuje się dużą ilością urządzeń oraz niewielką powierzchnią. Dlatego też, wybierz do niej płytki ceramiczne w stonowanych barwach, które nadadzą harmonii całemu założeniu. W przestronnych i świetlistych łazienkach mamy większe pole manewru, ponieważ nie tylko sprawdzą się tutaj stonowane rozwiązania, ale także płytki łazienkowe bardziej dekoracyjne i w żywych barwach.

Colli płytki ścienne

Wielkość i kształt łazienki

Wielkość, kształt łazienki i rozmieszczenie sprzętów łazienkowych ma także znaczenie podczas wyboru wielkości płytek ceramicznych. Paradoksalnie nie sprawdza się tutaj zasada, iż do małej łazienki stosuje się małe płytki ceramiczne. Przyjmuje się, iż płytki ścienne w małych łazienkach powinny być takiej szerokości, aby na jednej ze ścian mieściły się dwa rzędy bez ich przycinania. Ułożenie płytek ściennych determinowane jest także przez fugi. O najkorzystniejszej wielkości płytek decydują wysokości, na jakich umieszczona zostanie; wanna, kabina prysznicowa, pralka czy też umywalka. Jedno jest pewne – idealny rozmiar płytek łazienkowych to taki, którego nie trzeba ponad przeciętnie przycinać.

Portinari płytki ścienne

Klasyk a może nowoczesność?

Wyodrębnia się dwa wiodące trendy we wzornictwie płytek ceramicznych. Pierwszym z nich są płytki do łazienki o okazałych rozmiarach, które pozwalają na podzielenie powierzchni na mniejsze części dzięki fugom. Tego typu zastosowanie płytek ściennych eksponuje urządzenia i meble, stanowiące wyposażenie łazienki. Kolekcje czołowych producentów płytek ceramicznych zwykle składają się z dopasowanych do każdej kolekcji dekorów i listew ściennych, które mają za zadanie urozmaicić wnętrze i dodać jej indywidualnego charakteru. Dekorami mogą stać się również mozaiki, które w łazienkach pełnią dwie role – dominującą i detalu.